Ten koszmarny rok zakończyliśmy przegranym meczem o 6 punktów. Czy istnieje lepsze podsumowanie działań grabarzy? Wszystko się wali i zmierzamy do drugiej ligi. Ale za to szykuje się szopka i Klimka może zastąpić inny amator od Kapinosa. Uśmiechnijcie się brygada!
Przedstawię Wam moją opinię na temat gry „Biało-Niebieskich”:
Michał Matys
Nie wiem. Nie skomponował się, ale ten pierwszy gol… Chyba mógł zrobić więcej.
Ale Diez
Co on odwalał? Ja nie wiem, komentatorzy zachwycają się jego formą, a on podać nie potrafi.
Israel Puerto
Ma gola i kilka razy nas uratował, ale przegrywał praktycznie każdy pojedynek fizyczny i na dodatek nie popisał się w rozegraniu.
Marvin Senger
W obronie wyglądał lepiej niż Israel, ale zdecydowanie nie było idealnie, a na dodatek w rozegraniu był dramat. To znaczy często ma z tym problemy, ale nie aż takie.
Hubert Matynia
Zagrał źle i nie ma co go bronić, ale w porównaniu do Kavcica jest wybitny.
Piotr Wlazło
Mógłby robić coś innego niż truchtanie?
Maciej Domański
Tradycyjnie nic nie pokazał.
Jost Pisek
Niby był wszędzie, ale jakbym miał pokazać jedną akcję, do którejś coś wniósł, to bym chyba nie dał rady.
Bartosz Szeliga
Zagrał krótko, więc nie zdążył się zbłaźnić, ale i tak udało mu się pokazać, jak bardzo się nie nadaje.
Kristian Fucak
Coraz gorzej. Może i coś próbował, ale jak się truchta, to ciężko cokolwiek pokazać.
Paweł Kruszelnicki
Ktoś pisał, że był naszym najlepszym zawodnikiem (czy coś w tym stylu). Nie wiem, może i się starał i trzeba zauważyć, że nie dostawał wielu podań, ale pierwszy raz od dawna jego dryblingi kończyły się na pierwszym zawodniku rywali, a nawet nie próbował podawać (tradycyjnie, za to go uwielbiam w sumie).
Fryderyk Gerbowski
Nie ocenię tego występu. W sensie bardzo mi się podobał, ale mam wrażenie, że gdyby dokładnie tak samo zagrał ktokolwiek inny (a już szczególnie Szeliga), napisałbym zupełnie co innego.
Reszta zmienników (Losada i Odolak) nie pokazała niczego, ale my ogólnie graliśmy tragicznie.
Kącik hejtu
Przypominają mi się czasy Kieresia. Zero pomysłu, zaangażowania, ani niczego. A potem wyjdzie Mamrot na konferencję i powie, że jest progres. Jaki progres? Ivan był, jaki był, ale tęsknię już trochę. Ale muszę wspomnieć o jednym. Nie widzę żadnej nadziei z Mamrotem, ale dopóki będzie rządzić duet partaczy, nie zobaczycie tu nawoływania do zmiany trenera. Co to zmieni? Przyjdzie ktoś jeszcze gorszy, ale za to będziemy mieli więcej osób na kontrakcie.
jeszcze jedno o meczu. Mamrot mówił, że Znicz ma groźne stałe fragmenty gry. Miał rację, straciliśmy oba gole z tego elementu. Tam ktoś to trenuje? Przecież to jest norma, że nie bronimy SFG.
Tu się nie da utrzymać. 4 punkty straty. Ok, nie takie cuda się działy, ale na co mamy liczyć? Rozwalili wszystko i nawet mam wątpliwości, czy po oczyszczeniu (które i tak nie nadejdzie) uda się zostać w lidze.
Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania.
Myśmy przez trzy miesiące zdobyli 2 punkty w 10 meczach, a jeżeli wynik się nie zmieni, to w 11.
A w wiosennych 15 mamy odrobić cztery, by się utrzymać. pic.twitter.com/fA36zbdXgp
— C39 🍉 (@C39Ponton) December 7, 2025
Mamrot mówi, że chce 3-4 transfery. Pewnie je dostanie, ale kto to będzie? Kolejny Matynia, bo tani? nie potrafię uwierzyć w bajkę o wzmocnieniach do pierwszej 11. No chyba, że będą oni na poziomie Szeligi.
Prezes odpalił X. O meritum napiszę później, ale litości. Nie szanujemy go, a on taki świetny. Co mamy go podziwiać? Za to, że jeszcze nie jesteśmy w 3 lidze? Czy za to, że grają u nas piłkarze, a nie dzieci? Litości…
A i jeszcze jedno. Waldek zauważył, a ja potem doszedłem do tego samego, że nawet autora źle oznaczył. Ale co ja będę mówił. Skopiował po prostu wszystko (łącznie z komentarzem) z Instagrama i nie weryfikował.
— jacek klimek1939 (@jacekklimek3) December 8, 2025
Wyświetl ten post na Instagramie
Co to będzie? Równie dobrze może być oczyszczenie, może go nie być, albo i Klimek może pozostać. Chyba nikt nie ma pojęcia, co dobrze obrazuje poniższa dyskusja. Moim zdaniem skończy się słupem i w sumie nie tylko moim, bo zapytałem się parę dni temu dwóch osób i nastroje są podobne. Ale, żeby potem nie było, to uprzedzam. Jeśli ma to być Kapinos, albo inny jego sługa, to już mam stanowisko:: WON!. Tu nie chodzi o zmianę prezesa, tu chodzi o oczyszczenie, czyli wywalenie Klimka, Kapinosa i reszty tej bandy (oprócz Mateusza, on jako jedyny się nadaje).
Nie ma podobno tematu. Nie ma formalnej możliwość wejścia bez oddania go przez Kapinosa za darmo. Będą trwać w klubie dopóki będą mieć środki na wypłaty. Zresztą wchodzić dziś? Kadry nie ma, akademii nie ma, budżet to niewiadoma. Wejść i wziąć odpowiedzialność za spadek?
— Stalowy39 (@stalowy39) December 8, 2025
Odbyła się (kolejna) rozmowa pod płotem. Pomijam to, że ogólnie nie jestem fanem takowych, ale chodzi mi o coś innego. Co oni wam zrobili? Ok, może nie było większego zaangażowania, natomiast oni są po prostu słabi. Może byście się zainteresowali prawdziwymi winnymi? A nie, interesy ważniejsze, przepraszam.
Jeszcze rozmowa wychowawcza na koniec xD pic.twitter.com/w8nPkKPPnU
— Tomasz Martyński (@martom003) December 7, 2025
Jeszcze mała errata do poprzedniego tekstu, bo zapomniałem oznaczyć źródeł (w sumie nie pierwszy raz, ale teraz stwierdziłem, że warto by to poprawiać przy pierwszej okazji). Tutaj info o banach:
Skoro mecz idzie jak idzie, to podrzucę ciekawostkę – jeżeli kiedyś zastanawialiście się, czemu na FB Jacka Klimka są tak pozytywne komentarze, to służę odpowiedzią – te złe są usuwane, a „hejterzy” blokowani również i tam 😆
Screeny z poniedziałku oraz z dzisiaj pic.twitter.com/1LOAQlQ4Jl
— Tomasz Martyński (@martom003) November 30, 2025
A tu o PGE:
Co tam jak tam prezes pic.twitter.com/wgxX0JgCch
— C39 🍉 (@C39Ponton) December 3, 2025

