22/11/2022 – 3. dzień mundialu

MISTRZOSTWA ŚWIATA, DZIEŃ 3

11:00 – Argentyna – Arabia Saudyjska

 TVP4K, TVP 2, TVP Sport (Jacek Laskowski, Robert Podoliński)

14:00 – Dania – Tunezja

 TVP4K, TVP 1, TVP Sport (Przemysław Pełka, Sebastian Mila)

17:00 – Meksyk – Polska

TVP4K, TVP 1, TVP Sport (Mateusz Borek, Janusz Michallik)

20:00 – Francja – Australia

TVP4K, TVP 1, TVP Sport (Sławomir Kwiatkowski, Kamil Kosowski)

 

Dziś cztery mecze, w tym polska grupa C. Najważniejszy mecz tego turnieju dla kibiców reprezentacji – jeżeli nie uda się urwać w tym spotkaniu punktów to możemy praktycznie zapomnieć o wyjściu z grupy. Musielibyśmy wtedy liczyć na Saudyjczyków a absolutnie nie jestem nastawiony optymistycznie co do ich postawy – zresztą wszyscy się ze mną powinniście zgodzić, że przystępują oni do walki w tej grupie z łatką chłopców do bicia.

Jeśli chodzi o to jak przewiduję ten mecz z Meksykiem – spodziewam się autobusu postawionego w naszym polu karnym, impotencji ofensywnej Meksyku i przepchnięcia kolanem bramki w ostatnim kwadransie gry. Jestem niepoprawnym optymistą, ale naprawdę odnoszę wrażenie że taka obrzydliwa taktyka Michniewicza może przynieść trzy punkty, a później wyjście z grupy.

Oprócz spotkania nielotów Michniewicza z Meksykanami ciekawie zapowiada się mecz Danii z Tunezją, z moim osobistym wskazaniem na Duńczyków. Liczę na niespodziankę w meczu Australii a w meczu Argentyny spodziewam się starcia przysłowiowej gołej dupy z przysłowiowym argentyńskim batem.

Co do afery sawickiej – jeśli on jest w coś umoczony, to z dziwną pewnością wypowiadają się o jego niewinności pewne osoby na które nie chcę wskazywać palcem. Sprawa zapewne będzie się ciągnąć latami i kiedy wróci nawet nie będziemy pamiętać kto to był. Stąd raczej preferowałbym wstrzemięźliwość w ferowaniu wyroków, bo nawet na tym mundialu są osoby o których winie wiedzą wszyscy, ale jakoś nikt jej nie potrafi udowodnić…