Kącik Stali Mielec #4: PRZEPRASZAM!

W sobotę odbył się kolejny mecz PKO BP Ekstraklasy, Stal Mielec podejmowała u siebie Śląsk Wrocław. Obie drużyny potrzebował 3 punktów, na szczęście to drużyna z Mielca wygrała 3-1, pierwsza połowa była raczej wyrównana i pachniało kompromitacją (kompromitacja była, ale ze strony sędziego), jednak strzał Kokiego Honokio dodał wiary zespołowi i druga połowa była już zdecydowanie lepsza.

Przedstawię Wam moją opinię na temat gry „Biało-Niebieskich”:

Mateusz Kochalski

Solidny występ. Nie miał zbyt wielu okazji, ale gdy była taka potrzeba, to pewnie bronił, na szczęście zdecydowanie poprawił celność długich podań.

Kamil Pajnowski

Na pewno nie był to idealny występ, ale zagrał solidnie. Tak, miał kilka małych błędów i spowodował rzut karny, ale według mnie zdecydowanie więcej pomógł, niż zepsuł.

Mateusz Matras

Top. Wszystko odbierał, przecinał i najważniejsze: idealnie zneutralizował Erika Exposito.

Marco Ehmann

Według kibiców zagrał bardzo dobrze, ale w mojej opinii był to średni występ. Z jednej strony był raczej pewny w poczynaniach defensywnych, ale zaliczył zdecydowanie najwięcej błędów spośród trójki środkowych obrońców, choć obraz zakłamuje ilość błędów Gerrego, przez które Marco miał dużo więcej roboty od kolegów.

Krystian Getinger

Występ identyczny jak w poniedziałek i jak prawie zawsze. W obronie raczej pewny (miał kilka błędów, ale nie było to nic wielkiego), w ataku coś próbował ale od wahadłowego oczekuję zdecydowanie więcej.

Piotr Wlazło

Jakaś poprawa była, ale według mnie był najgorszym Biało-Niebieskim na boisku. Co prawda trochę zwiększył liczbę odbiorów i nareszcie zdarzyło Mu się fajnie podać, ale niewykorzystany rzut karny, zwalnianie gry i ilość kółeczek są absolutnie nie do zaakceptowania.

Michał Trąbka

Wreszcie dobry mecz Michała! Może ilość odbiorów nie zachwyca, ale obrona jest gdzieś na końcu Jego zadań, a wreszcie się pokazywał w ataku, wreszcie miał ciekawe podania i najważniejsze: zdobył 2 gole (oficjalnie 1, ale postawy sędziego lepiej nie komentować).

Łukasz Gerstenstein

Obrona bardzo przecieka, ale w ofensywie zrobił bardzo dużo i pięknie wykazał brak kompetencji we Wrocławiu.

Maciej Domański

Trudno tu o ocenę, ale raczej był to dobry występ Domana. O ile na początku był raczej niewidoczny, a jak już miał piłkę to podawał na alibi. Na szczęście końcówka pierwszej i druga połowa była już zdecydowanie lepsza, Maciej był wszędzie, nie bał się podań i zanotował asystę.

Koki Hinokio

Ja mam bardzo istotne pytanie do trenera Kieresia. Dlaczego Pan trzymał taką gwiazdę na ławce rezerwowych? Nie wie Pan, że TT Mielec ma zawsze rację? Występ absolutnie top, 2 gole po strzałach, na które nikt inny by nie wpadł, drybling, technika, wszędzie TOP!

Ilya Shkurin

Liczb może nie ma, ale według mnie, szczególnie w 2 połowie, zagrał bardzo dobrze. Na początku nie dawał kompletnie nic, później (chyba około 20 minuty, ale nie pamiętam) już zaczął pokazywać swoje umiejętności, jednak dopiero w drugiej połowie oglądaliśmy prawdziwego Ilyę. Gola oczywiście nie zdobył, ale częstotliwość i skuteczność zastanawiania się bardzo mi się podoba.

Matthew Guillaumier

Dla mnie zagrał lepiej od Piotra Wlazły, ale nie był to wybitny występ.

Krzysztof Wolkowicz

Raczej niewidoczny, ale Wolko absolutnie nie jest 10.

Rafa Santos 

Oczekiwania były bardzo niskie i minut nie dostał dużo, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Co prawda nie będzie dobry w defensywie, ale widać chęć walki w ofensywie i umiejętność wykonywania ciekawych podań.

Kai Meriluoto

Dostał za mało minut do dobrej oceny, ale jak chłopak ma 2 okazja w tyle czasu, to jest ok. skuteczności tylko szkoda.

Mateusz Stępień

Coś próbował, ale według mnie Gerry zagrał zdecydowanie lepiej.

 


Podsumowanie

To tak się da? Takie pytanie zadaje sobie większość kibiców Biało-Niebieskich. Nareszcie wygrana i można słuchać Flames’ów! Wreszcie był plan na ofensywę, pressing, zaangażowanie środka pola, było chyba wszystko czego oczekiwaliśmy jako kibice (pamiętajmy TT Mielec zawsze ma rację, jest trenerem, dyrektorem sportowym i ogólnie wszystkim i! „TT broni, TT radzi, TT nigdy was nie zdradzi!”). Postawy sędziego lepiej nie komentować

Co do trenera: osobiście jestem w obozie anty-Kiereś i według mnie trudno tu będzie o rozwój, ale ten mecz dał nadzieję na brak realizacji moich (i nie tylko) opinii, a pisanie w obecnej chwili #kiereśout jest według mnie żałosne.

Osobiście na Raków wyszedłbym tak:

Kochal

Ehmann – Matras – Pajno

Gerry [1]– Wlazło [2]– Trąbka – Getek

Doman – Koki

Ilya

[1] Boję się o obronę, ale jedyną alternatywą jest Getek i wtedy Wolko na lewą stronę, ale nigdy tak nie graliśmy

[2] Jestem anty-Wlazło, ale Guli absolutnie nie daje gwarancji gry w defensywie